lv
en
Piebūve YARAT mākslas centram

Piebūve YARAT mākslas centram

YARAT ir laikmetīgās mākslas centrs un tā mērķis ir veicināt izpratni par mūsdienu mākslu Kaukāza, Centrālāzijas un apkārtējos reģionos. Centra pamatuzdevums ir atbalstīt māksliniecisko procesu jaunradi, pētījumus un jaunus domāšanas veidus. Yarat atrodas uz centrālā Baku bulvāra, kas stiepas paralēli krasta līnijai.

Mēs projektējam piebūvi ēkai, kas ietver ieejas mezglu ar priekštelpu, recepcijas un lounge zonu. Konceptuāli, jaunā ēkas piebūve veidota kā monumentāls objekts, kas vienlaikus ir gan daļa no kopējā ēkas apjoma, gan arī darbojas kā individuāla instalācija. Šādā veidā ieejas mezgls no statiskas instalācijas transformējas funkcionējošā telpā.

Piebūves fasādi veido dubultā stikla starpsienas bez rāmjiem, kas konstruktīvi balsta pašas sevi. Starp abām paralēlajām stikla plaknēm veidojas brīva starptelpa, kas funkcionē kā ekspozīcijas platforma. Transparentais ieejas mezgls nojauc robežu starp iekštelpu un ārtelpu, ļaujot abiem apjomiem saplūst vienotā veselumā. Šo efektu pastiprina arī plūstošās formas, pulēta hroma plāksnes griestos. Materiāla virsma ir kā spoguļattēls uz kura veidojas dinamisks iekštelpas un ārtelpas atspulgs.

Jaunā piebūve arhitektoniski apzināti veidota kontrastā ar esošo arhitektūru. Tādā veidā pastiprinot YARAT mākslas telpas būtību, kuras mērķis ir veicināt laikmetīgās mākslas nozīmi un klātbūtni pasaules procesu attīstībā. Arhitektūra, kas reprezentē moderno mākslu pati kļūst par daļu no tās.

Līdzīgs papildinājums plānots arī blakus esošai ēkai.

YARAT (tulkojumā no azerbaidžānu valodos nozīmē – “radīt”) mākslas centru 2011.gadā nodibināja Aida Mahmudova (Aida Mahmudova). Sadarbojoties ar vietējām un starptautiskajām mākslas organizācijām, tostarp, mākslas galerijām, muzejiem un nodibinājumiem, YARAT īsteno savu misiju, veidojot izstādes, izglītojošus pasākumus un festivālus.

  • projekta veids: publisks
  • platība: 120 m2
  • arhitektūra un interjers: ANNVIL/COBALT
  • komanda: Anna Butele, Reinis Sokolovs, Farid Abdulov, Augusts Galins
  • statuss: koncepts
  • pasūtītājs: COBALT
  • gads: 2018
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums