lv
en
Viesnīca Maskavā

Viesnīca Maskavā

Ir hipotēze, ka jebkuri divi cilvēki pasaulē atrodas maksimums sešu rokas spiedienu attālumā. No šādas perspektīvas raugoties, pasaule tiešām ir maza. Tāpēc ir pamatots iemesls domāt, ka ikvienam no mums ir draugs, kas mīt Maskavā – pilsētā, kas nekad neguļ. Ir taču tik patīkami satikt draugus, piekritīsiet? Tāpēc šī hoteļa vīzija radīs sajūtu, ka esat atbraucis ciemos nevis apmeties bezpersoniskā viesnīcas numurā.

Jaunā viesnīca atrodas iespaidīgā VDNKh izstāžu centra tuvumā. Ņemot par pamatu šīs, Maskavai nozīmīgās lokācijas vietas īpašības, izstrādāta interjera arhitektūras koncepcija. Īpaši fokusējoties uz 60.gadiem, kad VDNK h piedzīvoja rekonstrukciju ne vien saturiski, bet arī vizuāli. Arhitektūra iestājās pret  pārmērīgu greznību ar mērķi modernizēt esošo izstāžu kompleksu. Tieši jēdziens –  pārmaiņas, iemieso arī šodienas viesnīcu dizaina konceptu. Ņemot par pamatu 60.gadu dizaina stilistiku, radīta to šodienas mūsdienīgā un modernā seja jeb visiem zināma konfekte iesaiņota tagadnes konfekšu papīrā. Interjerā jaunā un svaigā veidolā atdzīvojas tā laika ikoniskie elementi, kas nolasāmi tekstila rakstos, tekstūrās un aksesuāros. Tam laikam raksturīgais mēbeļu dizains stilizēts mūsdienās. Kā akcents – lielformāta printi uz vinila tapetēm, kas kalpo kā vizuāla alternatīva reāliem interjera elementiem – telpaugiem, grāmatu plauktam un dizaina aksesuāriem.  Rada apdzīvotu un mājīga atmosfēru.

VDNK h parks simboliski ir kā draudzības pagalms, kurā iespējams ceļot laikā no Arktikas līdz Kamčatkai un vēl vairāk. Līdzīgi kā katru VDNKH paviljonu raksturo savs motīvs, izceļot vietas identitāti, arī šajā hotelī izmantoti materiāli, kas asociatīvi sasaucas ar Krievijas daudzveidību. No Karēlijas paviljona aizgūts – bērza motīvs, Maskavas paviljona – betons, stikls, nerūsējošais tērauds, akmens,  no Arktikas – filcs, no Ukrainas fasādes – flīzes, no kokvilnas paviljons – kokvilna,  linu audzēšanas paviljons – lins.

60.gados, fluorescentas un košas krāsas bija sastopamas visapkārt. Sākot no posteriem līdz  miera simboliem, un beidzot ar minisvārkiem un aksesuāriem. Šī krāsu palete ievērota arī viesnīcas konceptā. Dažviet pie sienām neuzkrītoši, īsi un kodolīgi izteicieni par draudzības tēmu. Tie motivē, iedvesmo un atgādina.  Tie kalpo kā pašiedvesmas avots, kas rosina domāt un attīstīties

  • kategorija: viesnīcas
  • interjera arhitekte: Anna Bates
  • komanda: Diāna Kūla, Ilvars Jermacāns, Aleksandrs Dubovskis
  • 3D: Olga Ponomarjova
  • status: koncepts
  • gads: 2014
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums