lv
en
Radisson Blu Polar viesnīca Svalbārā, Norvēģijā

Radisson Blu Polar viesnīca Svalbārā, Norvēģijā

Svalbāra ir salu arhipelāgs, ko no Ziemeļpola šķir aptuveni 1000 km. Tas sastāv no vairākām salām, ar kopējo platību – 62 000 km2, lielu daļu no tām klāj ledāji. No novembra līdz februāra sākumam Svalbārā valda polārās naktis, laiks, kad saules gaisma neeksistē. Savukārt no aprīļa līdz augustam  – polārā diena. Svalbāras lokācijas vieta un daba kalpo par izejas punktu viesnīcas interjera arhitektūras konceptam ar nosaukumu “The dark and the bright side of Svalbard” (Svalbāras tumšā un gaišā puse).

Rakstnieks Viljams Šekspīrs vienā no saviem darbiem vaicāja: “Kur paliek baltums, kad sniegs izkūst?” Šis jautājums ir aktuāls arī šim projektam – vistālāk ziemeļos esošajai viesnīcai pasaulē.

Whitespace is more than an empty space. Zem baltās sniega segas paslēpts skats uz to  dabas daļu, kas ilgstoši atradusies miegā. Nokūstot sniegam, virspusē iznāk dabas toņi, kas kontrastē ar sniega balto. Tāpēc telpā dominē plaša naturālo dabas toņu palete, kas variē ar krāsas intensitāti un proporciju, bet vienlaikus nezaudē dabas svaiguma un harmonijas efektu.

Konstantā gaismas un tumsas mijiedarbība Svalbardas klimatā motivēja šos divus pretstatus ienest arī interjerā. Tonālā kontrasta formātā. Savstarpēji mijiedarbojas polārā diena un polārā nakts jeb tumšais un gaišais. Gaišais tonis aizgūts no sniega – crispy white, tumšais no zemes toņiem.

Ņemot vērā telpas veiksmīgo lobija zonu, no kuras paveras perspektīvs skats uz telpas dziļumu, ir izdevīgi šo plašo skatu saglabāt neaizsegtu. Brīvu no skatienam traucējošiem objektiem.  Tāpēc gaismas objekti ir integrēti telpā, nevis kalpo kā dizaina  akcents. Tie ir pakārtoti telpai un ļauj skatienam viegli slīdēt pāri telpai bez aizķeršanās.

Interjerā dominē naturāli un ilgtspējīgi apdares materiāli. Ar izteiktu struktūru un reljefu. Šīs materialitātes aizgūtas no tās Svalbāras dabas daļas, kas atrodas zem sniega. To raksturo raupjas faktūras, izteikts reljefs, rupjas un taustei piesātinātas sajūtas.

  • projekta kategorija: viesnīca
  • platība:
  • interjera arhitekte: Anna Butele (annvil.lv) sadarbībā ar KAAPE (bykaape.com)
  • arhitektūra: Space Group (spacegroup.no)
  • komanda: Diāna Kūla
  • status: koncepts
  • gads: 2015
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums