lv
en
Prostneset termināls, Tromso

Prostneset termināls, Tromso

“A square for sharing. A place for sharing. I am what I share. We are what we share,” ir mūsu izvirzītā Prostneset termināla devīze, kas motivē mijiedarboties vietai, laikam un cilvēkam.

Pilsētvide virza sabiedrību noteiktā attīstības virzienā. Tā veicina cilvēku mijiedarbību un sniedz kontaktēšanas un kopā būšanas (tuvības) iespēju, ļaujot piedzīvot kopīgas emocijas. Tas ietver augstu sabiedrības mijiedarbību un iesaisti – iniciatīvu.  Šī mērķtiecīgā rīcība pilsētvidē būs kā kompass nākotnei. Jaunas aktivitātes stimulēs sabiedrību progresēt un sniegs pienesums viņu nākotnei. Tāpēc koncepts veidots nākotnes novelējuma formā – ar doma par to, kas būs aktuāls rītdien, injicējot idejas par jaunu sabiedrības attīstības perspektīvi. Ar mērķi ļaut sabiedrībai  augt vērtību un pašiniciatīvas jomā.

Tēze – vide dod iespēju izmantot laiku kvalitatīvi, ir viens koncepta izejas punktiem. Laiks kļūst arvien saspiestāks un cilvēkiem ir aizvien vairāk iespēju kā izmantot savu laiku. Tāpēc videi ir jārada iespēja to tērēt kvalitatīvi. Priekšplānā izvirzītas trīs pamata funkcijas – dialogi, kas piedāvā variantus lietderīgai laika pavadīšanai.  Dialogs ar pilsētu. Dialogs ar dabu. Dialogs vienam ar otru.

Pilsētvides funkcijas izriet no vietējo iedzīvotāju/apmeklētāju profila un apkārtējās vides. Ņemto vērā, ka 1/10 daļu no Tromso iedzīvotājiem veido Tromso augstskolu studenti (University of Tromso, Trosmo University College, Norwegian College of Fisher school, Tromso University of Bussiness school), tad aktivitātes primāri fokusējas uz gados jaunu cilvēku mērķauditoriju. Tā ir cilvēku grupa, kas spēj operēt un kvalitatīvi apstrādāt jaunu informāciju.  Viņi  vieglāk uztver  informāciju,  ir elastīgāki attiecībā uz novitātēm.  Otra lielākā mērķauditorija aiz Tromso studentiem ir ģimenes ar bērniem.

Izvēlētas funkcijas pilsētvidē būs gan aktīvas – kā sporta aktivitātes un individuāli uzdevumi, gan pasīvas, kas nav vērstas uz iesaisti, bet dod iespēju nesteidzīgi pavadīt laiku brīvā dabā. Turklāt, ņemot vērā specifiskos  Tromso laika apstākļus, kurus raksturo konstants tumsas un gaismas periods, aktivitātes vērstas uz spēju transformēties un pielāgoties dažādiem laika stāvokļiem.

  • kategorija: publisks
  • mentors: Anna Butele (www.annvil.lv)
  • architecture: Space Group (www.spacegroup.no)
  • ainavu arhitektūra: Linda Zaļā (www.zala.lv), Ilze Rukšāne (www. alpspace.lv)
  • status: koncepts
  • gads: 2015
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums