lv
en
i`BAR, bārs veikalā

i`BAR, bārs veikalā

Līdzās jau zināmajiem sabiedrisko telpu konceptiem kā po-up store, shop in shop, co-working space, parādījušies jauni koncepti. Tās ir komerctelpas, kurās apvienojušies savstarpēji nesaistīti pakalpojumi. i`BAR ir viena no šādām koncepvietām, kurā apvienojas bārs un Apple produktu veikals.

Šobrīd tehnoloģijas ir visapkārt, bet kreatīvai sasaistei ar cilvēku tām trūkst emocionālās puses. Jaunā konceptvieta cenšas risināt šo problēmu, ļaujot tehnoloģijām nebūt stīvai sastāvdaļai no veikala skatloga, bet ļauj tām iznākt ārpus komforta zonas, piemēram, būt radošām un sadzīvot ar dinamisko bāra vidi.

Apple zīmola logo, kurā sākotnēji bija attēlots zem ābeles sēdošs Īzaks Ņūtons, kuram uz galvas krīt ābols, ir izejas punkts interjera koncepcijai. Krītošais ābols kļuva par iemeslu gravitācijas teorijas atklāšanai. Teorētiski – gravitācija ir spēks, kas Visumā pievelk vienu objektu pie otra. Tas ir spēks, kas liek kosmiskajiem ķermeņiem kustēties uz Zemes pusi. Mirklī, kad gravitācijas likums nedarbojas, šo efektu sauc par bezsvara stāvokli.  Lietas un priekšmeti brīvi planē un tie nepievelkas pie citiem objektiem. Tieši šis stāvoklis – gravitācijas likumu reversā, motivēja radīt interjeru, kas manipulē ar cilvēka uztveri par ierasto lietu kārtību. Apzināti neievērojot gravitācijas likumu, panākts, ka interjerā dominē vizuāli iluziora noskaņa.  Izmantotās konstrukcijas, mēbeles un  dizaina risinājumi asprātīgi spēlējas ar bezsvara stāvokli, radot vizuālu imitāciju, ka lietas un priekšmeti nav saskarē ar citiem objektiem. Apdares materiāli – stikls un spogulis, kalpo kā vizuāli optisks māns, kas manipulē ar telpas un priekšmetu dimensijām.

Jaunā konceptvieta atrodas arhitekta Fridrihs Šefela celtajā ēkā, kas Blaumaņa ielas siluetu papildināja 1908.gadā.

 

  • kategorija: publisks
  • interjera arhitekte: Anna Bates
  • komanda: Diāna Kūla, Ilvars Jermacāns
  • fotogrāfs: Ingus Bajārs
  • status: realizēts
  • gads: 2014
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums