lv
en
Café Dali

Café Dali

“Café Dali” ir māksliniecisks kafijas veikals – kafejnīca. Tā mājvieta ir ēku komplekss Spīķeru kvartālā, kas iekļauts UNESCO kultūras mantojumu sarakstā. X I V gadsimtā Spīķeros atradās kuģu kravu iekraušanas, izkraušanas vietas un noliktavas, kas tika dēvētas par kaņepāju noliktavām.  Šobrīd spīķeru teritorija atguvusi otro elpu un kļuvusi par radošu mākslas centru ar plašu kultūras ansambli – koncertzāli, laikmetīgās mākslas izstāžu zāli, restorāniem u.c. Spīķeru teritorijas industriālā estētika kalpo par iedvesmu arī kvartāla attīstībai.

“Café Dali” koncepts ietver ne tikai kafejnīcu, kas piedāvā augstvērtīgu skandināvu zīmola kafijas klāstu, bet tās telpas kalpo arī par izstāžu vietu jauno mākslinieku darbiem.

Interjera dizaina koncepts aizgūts no kafejnīcas zīmola – „Cafe Dali,” kas savu nosaukumu ieguvusi par godu pasaulē ievērojamākajam sirreālisma gleznotājam Salvadoram Dalī. Spāņu māksliniekam raksturīgie izteiksmes līdzekļi – forma, simboli, krāsas un filozofija kļūs par daļu no interjera nozīmīgākajiem elementiem.1944.gada žurnāla Vogue vāks, kura dizainu radījis spāņu sirreālists, kalpo interjera dizaina sajūtas izejas punktu.

Ņemot vērā vienu no sirreālisma galvenajām iezīmēm –  prasmi kombinēt perfekti normālus objektus ar tiem neraksturīgu stāvokli ārpus to ierastās telpas, arī šajā kafejnīcā kontrastēs racionāli risinājumi neierastā izpildījumā. Dizains ļaus priekšmetiem izkāpt ārpus to ierastās formas un vides.

Līdzīgi kā Dalī, kurš mērķtiecīgi savos darbos jauca realitāti ar fantāzijām, arī „Cafe Dali” apdares materiālos iezīmēsies sirreāli efekti, radot optisko ilūziju. Lounge zonā ar papīra palīdzību radīta iluzora telpas forma, kas ir pretstatā standarta taisnstūra formai. Papīra ieloces telpai piešķir telpisku, apļveida kontūru, radot sirreālu sajūtu par ierasto telpas proporciju.  Uz vienas no sienām izveidota telpiska ekspozīcija ar Dalī raksturojošiem, simboliskiem elementiem, kas izkārtoti sirreālā manierē. Savukārt siena ar spoguļiem piešķir videi dinamiku. Telpas galvenais akcents – bāra lete, kas formas ziņā sasaucas ar Dalī daiļradei raksturīgajām  liektajām līnijām un pludinātajām formām, ar atsauci uz smalku klasiku.

  • kategorija: publiskais
  • interjera arhitekte: Anna Bates
  • dizainere: Diāna Kūla
  • fotogrāfs: Ingus Bajārs
  • status: realizēts
  • gads: 2014
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums