lv
en
Bārs Roterdamā

Bārs Roterdamā

Ēka, kurā paredzēts izveidot šo bāru atrodas jaunbūvē „Timmerhuis” pašā Roterdamas centrā. Daudzfunkcionālās ēkas autors ir arhitekta Rema Kolhasa vadītais „OMA” birojs. Ēkas struktūru veido trīs bloki, pirmais – pašvaldības institūcijas, otrais – biroju sektors un trešais – dzīvokļi ar jumta terasi un dārzu.

Vieta, kas dienā funkcionē kā kafejnīca, bet vakarā kā bārs, atrodas ēkas pirmajā stāvā. Interjers turpina arhitektūras konstruktīvo shēmu –  ģeometriskas metāla konstrukcijas. Būtisks interjera uzstādījums – izveidot vidi, kas vienlīdz efektīvi funkcionē četros stāvokļos – dienas un nakts režīmā, vasarā un ziemā.

Kubi ir galvenais konstruktīvais elements, kas veido modulāru, brīvi stāvošu, multifunkcionālu sistēmu. Tajā integrēta bāra konstrukcija, instalācija un mēbele vienlaicīgi. Lai akcentētu telpas izteiksmīgo proporciju – 40 metrus augstos griestus, kubu instalācija veidota vertikālā dimensijā. Daudzskaldņa modulārā daba ļauj variēt ar konstrukcijas struktūru, kas transformējama atkarībā no diennakts režīma vai gadalaika. Tādā veidā ar mobilu kubu starpsienu var nodalīt vai atvērt tās zonas, kas aktuālas konkrētajā laika periodā.

Kubi izgatavoti no dažādiem materiāliem ar mērķi variēt ar gaismas caurlaidības koeficientu. Centrālais kubu krāvums veidots kā slāņaina instalācija dilstošas materialitātes secībā – apakšējā līmeņa kubi izgatavoti no gaismu necaurlaidīga materiāla un katra nākamā līmeņa materialitāte kļūst aizvien transparentāka. Vienu no trīs līmeņu kombinācijām veido – koks, spogulis, stikls.

Kubu instalāciju papildina apgaismojums, kas rada disko bumbai līdzīgu efektu. Ar tā palīdzību iespējams kontrolēt telpas noskaņu dažādos diennakts režīmos.

  • projekta veids: publiskais
  • platība: 200 m2
  • interjera arhitekte: Anna Bates
  • interjera dizainere: Agnese Vilkauša
  • statuss: koncepts
  • gads: 2017
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums