lv
en
ANNVIL biroja jaunā identitāte

ANNVIL biroja jaunā identitāte

Interjera arhitektūras birojs “Annvil” paplašinājis ne vien biroja telpas, bet arī darbības diapazonu. Jau vairāk kā gadu uzņēmumam atvērta filiāle Baku, Azerbaidžānā, kas, galvenokārt, nodarbojas ar arhitektūras un pilsētplānošanas projektiem. Tas motivējis padziļināti pētīt ārtelpas un cilvēka mijiedarbību. “Projektu ietvaros izstrādājam pētījumu par apkārtējās vides ietekmi uz cilvēka apziņu, pašsajūtu un rīcību. Pētījumā izvirzītie darbības principi integrēti arī jaunajā “Annvil” biroja interjerā, kurš veidots ciešā  mijiedarbībā ar ārtelpu, “ skaidro dizainere Anna Bates.

„Tonālā koncepcija balstīta idejā par interjera ietekmi uz cilvēku apziņu un rīcību, uzturoties šajās telpās gan konstanti, gan īslaicīgi,” stāsta dizainere. Pirmkārt, vēlējāmies, lai vide stimulē un pozitīvi iespaido. Otrkārt, raudzījāmies, kā šajā vidē – Kalnciema kvartālā un ielā iederēsies šāds interjera risinājums, jo paredzējām, ka tas darbosies arī uz āru, īpaši diennakts tumšajā laikā. Mūsuprāt, svarīgi bija mēģināt šo vidi nedaudz atdzīvināt un attīstīt. Ja starpsezonu gadalaikā skatāmies ārā pa logu, redzam pelēku pilsētu, ar pelēkām vai melnām ēkām, un lai gan viss ir korekti un pareizi, tomēr garlaicīgi, tāpēc vēlējos ainavu atdzīvināt arī, raugoties no ielas uz fasādi. Tāpēc visu interjeru veidojām tā,  lai vakarā, atstājot gaismas ieslēgtas, interjers caur lielajiem, neaizklātajiem logiem darbotos arī uz ārpusi, būtu sasaistē ar eksterjeru, lai krāsas un to enerģija iznāk uz āru. Šīs pašas krāsas iedarbojas arī uz cilvēku darba spējām, piemēram, darba zonās, kur darbinieki strādā, vai zonās, kur notiek īsas tikšanās, piemeklējām katram savu krāsu bloku. Toņi izvēle ir apzināta un mērķtiecīga, jo katra krāsa izstaro citādu enerģiju, kas atšķirīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu,” turpina dizainere.

Izmantoti fragmenti no žurnāla “Latvijas Architektūra” raksta “Annvil birojs Kalnciema kvartālā,” raksta autore – Anita Pīra.

  • project type: office
  • area:
  • interior architect: Anna Bates
  • team: Kristina Reinberga, Edite Bokane, Diana Rupeika, Reinis Sokolovs, Agnese Vilkausa, Sabine Eigmina
  • photographer: Ingus Bajars
  • year: 2019
  • status: completed
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums