lv
en
Annvil birojs Alberta ielā

Annvil birojs Alberta ielā

Klusais centrs ir Latvijas un Eiropas nozīmes jūgenstila centrs ko dēvē arī par Rīgas jūgenstila pērli. Visi Alberta ielas nami ir valsts arhitektūras pieminekļi. Tostarp, ēka Alberta ielā 11, kurā ierīkots Annvil birojs. Šis nams ir nacionālā romantisma arhitektūras piemērs, ko raksturo atturīga, bet efektīvi artikulētā fasādes apdare. Dažādu faktūru apmetums, koks un citi dabīgiem materiāli. No arhitekta E.Laubes projektētās ēkas logiem paveras izcils skats uz greznāko no jūgenstila ielām Rīgā. Tās kopgarums – 255 metri. Pretī Annvil biroja ēkai atrodas arī Jūgenstila muzejs.

Piesātinātā arhitektūra motivēja radīt kontrastējošu dizainu biroja telpām. Par interjera dizaina pamata bāzi kalpo vēsturiskais telpas fundaments – oriģinālais grīdas segums, griestu orķeļis un koka detaļas. Vienā telpā satiekas 20.un 21.gadsimts.

Atvērtā tipa biroja interjers veidots pamatojoties uz krāsu iedarbību uz cilvēka pašsajūtu. Apkārtējā vide un krāsas iedarbojas uz cilvēku kā iekšējo sajūtu ģenerators. Rezonanses procesā tās sniedz daudzpusīgu sajūtu variācijas, kuru pamatā ir katras krāsas unikālais iedarbības kods. Krāsa izdala vibrācijas un katra no tām izstaro citādu enerģiju, kas nozīmīgi ietekmē cilvēka apziņu un rīcību. Košas krāsas kombinācijā ar fluorescentiem toņiem ienes enerģiju un pozitīvi iedarbojas uz cilvēka radošo domāšanu. Neuzkrītošās telpas vietās,  paslēptas dažādas kodolīgas frāzes. Tās motivē, iedvesmo un mudina uz vieglu humoru.

  • projekta kategorija: birojs
  • interjera arhitekte: Anna Butele
  • fotogrāfs: Ingus Bajārs
  • status: realizēts
  • gads: 2012
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums