lv
en
Kvartāla reģenerācijas vīzija

Kvartāla reģenerācijas vīzija

Baku vecpilsētas reģenerācijas ietvaros, Cobalt sadarbībā ar Annvil, izstrādā attīstības vīziju 4.7 ha platībai, kas ietver divu kvartālu apbūvi – 27 000 m2 apjomā.

20 gs. sākumā līdz ar naftas iegūšanu rūpnieciskos apmēros izauga arī citas rūpniecības nozares, kas veicināja Baku izaugsmi līdz Krievijas impērijas industriālā centra apmēriem. Straujā ekonomiskā izaugsme veicināja turīga sabiedrības slāņa veidošanos – uzņēmēji un tirgoņi, kas savukārt pilsētā uzbūvēja lielu skaitu, veseliem kvartāliem, jaunu un modernu būvju. Vietā, kur šobrīd plānots reģenerācijas projekts, atradās elitārs rajons, kas ekonomiskās lejupslīdes laikā ir degradējies un šobrīd ir zaudējis savu agrāko pievilcību.

Reģenerācijas projekts paredz apzināt kvartāla kultūrvēsturisko mantojumu un atgriezt tam sākotnējo šarmu, kā arī likvidēt maznozīmīgās pagaidu būves un graustus. Papildus arhitektoniskiem risinājumiem, piešķirt ilgtspējīgu funkcionālo piepildījumu ēkām.  Paceļot pamestības apvalku, atsedzas kvartāla neizmantotais potenciāls. Balstoties uz detalizētu pilsētvides izpēti unanalīzi, mēs piedāvājam nākotnes perspektīvā veidotu kvartāla reģenerācijas vīziju, kas ar arhitektūras attīstību un jaunas kultūras telpas starpniecību sekmēs kvartāla izaugsmi un paaugstinās iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Respektējot kvartāla vēsturisko mantojumu, mērogu un telpisko apjomu, teritoriju plānots papildināt ar mūsdienīgu arhitektūru, kas, mijiedarbojoties ar esošo apbūvi, radītu labvēlīgu vidi dažādu funkciju līdzāspastāvēšanai. Tostarp, daudzdzīvokļu namiem, kultūras iestādēm un komercplatībām. Funkciju daudzveidība veicinās saskarsmi starp dažādām mērķauditorijām. Iekšpagalmu apdzīvošanas kultūra, kas vēsturiski raksturo Baku pilsētas garu un publisko ārtelpu, ir viena no prioritātēm, ko plānots reanimēt un iedzīvināt ikdienas dzīvē. Lai veicinātu publiskās ārtelpas aktīvāku izmantošanu, vienu no centrālajām kvartāla ielām plānots pārveidot par gājēju ielu. Publiskā ārtelpa un jauni kultūras objekti kļūs par satikšanās vietu gan kvartāla iekšējai komūnai, gan piesaistīs jaunu auditoriju no citām pilsētas daļām, kā arī tūristus.

Kvartālā attīstības vīzija kalpos par stimulu arī līdzās esošo rajonu attīstībai, primāri, domājot par cilvēka fizisku un emocionālu komfortu, dalot un pilnveidojot vienu dzīves telpu. Šāds modelis iedvesīs nepārtrauktu dzīvību reģenerētajā pilsētas daļā.

Šī vīzija veidota kā novēlējums pilsētai. Katra rīcība un iniciatīva ir apzināts solis, lai iedvesmotu pilsētas iedzīvotājus attīstīties gan individuālā, gan kolektīvā līmenī.

 

 

 

 

 

 

 

  • projekta veids: pilsētplānošana
  • platība: 4.7 ha
  • arhitektūra: Annvil / Cobalt (www.cobalt.az)
  • sadarbībā ar: Elchin T. Aliyev
  • komanda: Anna Butele, Kārlis Saltups
  • 3D:
  • gads: 2018 - procesā
  • pasūtītājs: COBALT
  • statuss: koncepts
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums