lv
en
Daudzdzīvokļu ēku komplekss Rīgas Klusajā centrā

Daudzdzīvokļu ēku komplekss Rīgas Klusajā centrā

Starp ievērojamākajām un greznākajām jūgendstila ēkām pasaulē, kas atrodas Rīgas Klusajā centrā, slejas divas jaunceltnes – divkorpusa ēka Jeruzalemes ielā un ēka Dzirnavu ielā. Nami izvietoti pilsētbūvnieciski nozīmīgā vietā, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

2007.gadā tika izsludināts atklāts arhitektūras ideju konkurss, kurā par labāko projekta risinājumu „Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku rekonstrukcija un jaunbūve Rīga, Dzirnavu ielā 36 un Jeruzalemes ielā 5” ar darba devīzi „Dz36+J5”uzvarēja “Palast Arhitekts,” bet iespēju izstrādāt interjeru ieguva Annvil.lv

Ņemot vērā ēku kompleksa atrašanās vietu – vēsturisko Rīgas centru, kas piesātināts ar kultūras vērtībām un smalkām niansēm, arī šo ēku interjers iemieso kvalitāti, ilgmūžību un pārdomātus elementus. Tie atspoguļojas modernos apdares materiālos un elegantos dizaina elementos. Katra dizaina forma, līnija, faktūra un elements ir precīzi pārdomāts, piešķirot dizainam izsmalcinātu efektu. Šeit satiekas gracioza vēstures noskaņa ar elegantu mūsdienu ritmu.

Ēku komplekss Dzirnavu ielā – astoņu stāvu daudzdzīvokļu ēkas projektā Dzirnavu ielā izbūvēti  19 dzīvokļi, kas pieejami ar divistabu un trīsistabu plānojumu. Dzīvokļu funkcionālajā plānā iekļauta moderna studio tipa virtuve, kas apvieno ēdamzonu ar dzīvojamo zonu. 2.-6.stāva dzīvokļiem izeja uz franču stila balkoniem. Ēkas mansardstāva izbūvēti ekskluzīvi divlīmeņu dzīvokļi ar izeju uz plašu jumta terasi, no kuras paveras skats uz Rīgas Kluso centru. Pazemē izbūvēta slēgta autostāvvieta. Ēku komplekss Jeruzalemes ielā 5 – septiņu stāvu augstceltnē izbūvēti 28 dzīvokļi, kas pieejami ar divistabu un trīsistabu plānojumu. Ēkas pirmajā stāva atrodas komercplatība– restorāna telpas, ar plašiem skatlogiem uz ielu. 2.-4. stāvā dzīvokļi, un 5.-6. stāvā – dzīvokļi ar jumta terasēm. Mansardstāvā – 6.stāva dzīvokļu 2.līmenis, ar izeju jumtu, no kura paver skats uz grezno Rīgas Kluso centru.

  • projekta kategorija: ēku kompleks
  • platība:
  • interjera arhitekte: Anna Butele
  • projekta vadītāja: Gita Baumane
Lasīt vairāk

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums