lv
en
Konkurss: “Viking Ship” muzejs Oslo

Konkurss: “Viking Ship” muzejs Oslo

Sadarbībā ar arhitektūras uzņēmumu SPACEGROUP (NO), piedalāmies atvērtā konkursā par labāko arhitektūras un dizaina risinājumu 1920.tajos gados celtā “Viking Ship” muzeja paplašināšanai. Norvēģu arhitekta Arnšteina Arneberga (Arnstein Arneberg) projektētais  muzejs, kas atrodas Bygdøy pussalā Oslo, glabā vienu no ievērojamākajām kolekcijām ar Vikingu perioda priekšmetiem pasaulē, tostarp, trīs vikingu laika laivas.

Vīzija. Izpētot kontrastu starp ēku un apkārtējo ainavu, kontrolēto un nekontrolēto telpu, objektu un subjektu, jaunā muzeja piebūve būs cienīgs līdzinieks esošajai, iespaidīgajai “Viking Ship” muzeja formai. Mūsu vīzija ir uzbūvēt nākotnes kultūras muzeju, kas nav balstīta tikai iekštelpas vai ārtelpas konceptā, bet ietver arī pilsētvides, kolektīvo, apdzīvotības un  iesaistīšanās aspektus.

Pilsētvide. Līdzīgi kā kultūras un mākslas centrs “Pompidou” Parīzē, muzejs ir neatsverama publiskā telpa un svarīgs elements pilsētvides ikonogrāfijā. Our vision for the new Viking Age Museum makes space for the non-designed, non-programmed, and unknowns of the city.

Plāns. Piedāvājam vairākas iespējamās kombinācijas cilvēku plūsmai galerijās un tādā veidā veicināt dinamiskas attiecības starp dažādiem apmeklētājiem. Elastīga pieeja cilvēku plūsmas  izveidē ir būtiska veiksmīgs mūsdienīga muzeja priekšnosacījums.

Arhitektoniski. Telpu kontrasts ar dažādiem priekšnosacījumiem atspoguļo Vikingu stāstu, as surprising as the world explored, and at the same time the values at home.

Vēsturiskā saglabāšana. Mēs vēlamies radīt apstākļus, kuros vecais un jaunais bez piepūles saplūst kopā, būvējot jauno identitāti, kas neapdraud ne vienu ne otru.

Konkursu rīko valsts celtniecības uzņēmums “Statsbygg.” Kopumā iesūtīti 110 dalībnieku pieteikumi no dažādām pasaules valstīm.

Informācijas avots: Space Group (www.spacegroup.no)

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums